BF1202R,215
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BF1202R,215
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Configuration : N-Channel Dual Gate
Voltage - Rated : 10 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : 0.9dB
Supplier Device Package : SOT-143R
Voltage - Test : 5 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 400MHz
Gain : 30.5dB
Package / Case : TO-253-4, TO-253AA
Current - Test : 12 mA
Power - Output : 200mW
Technology : MOSFET
Current Rating (Amps) : 30mA
Base Product Number : BF120
Description : MOSFET 2N-CH 10V 30MA SOT143R
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Mosfet 5 V 12 mA 400MHz 30.5dB 200mW SOT-143R